Báró Fejérváry Géza lemondott miniszterelnök szeptember 26-ikán Bécsbe ment a királyhoz. A kormányválságnak természetesen mielőbb el kell dőlnie, vagy úgy, hogy a Fejérváry-kormány fölmentetik az ügyek vezetésétől, vagy úgy, hogy báró Fejérváry megbízást nyer a kormány tovább vezetésére. Hallani lehetett Wekerle Sándor nevét is, hogy mint homo regiusz az ellenzéki pártokkal való érintkezésre van kiszemelve, de ez nem talál hitelre.
Gróf Zichy Jánost, mint a jövő emberét emlegették többször az utolsó napokban. Gróf Zichy János a néppárt elnöke volt, de a helyzet bonyolultakor lemondott az elnökségről, mert az obstrukcziót nem helyeselte. Bizalmas embere Ferencz Ferdinánd trónörökösének is, a mikor a főherczeg Pétervárra, a czárhoz utazott, gróf Zichy Jánost kiséretébe akarta venni, de Széll Kálmán akkori miniszterelnök azt megakadályozta, felhozván ellene, hogy egy kisebb párttöredék elnöke a trónörökös kiséretében félremagyarázásokra adna okot.
Már napok előtt hire járt, hogy gróf Zichy János szeptember 28-ikára meghivást kapott királyi kihallgatásra még mielőtt a szeptember 23-iki audienczia megtörtént volna. Ismeretes azonban a gróf nyilatkozata, hogy ő is csak nemzeti engedmények mellett tartja lehetőnek a kibontakozást. Komoly ember és kalandos politikára aligha vállalkoznék.
(Forrás: www.huszadikszazad.hu)
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal